Standart Czechoslovakia

Standart Magazín

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu. 

Magazín vychádza v štyroch jazykových varziách: česko-slovenčine, angličtine, japončine a od minulého roku už aj v ruštine. Formát je pre dnešnú dobu špecifický - aj napriek vzostupu internetu a digitálnych médií sme sa rohodli zostať pri papieri. Tlač magazínu na dobrý papier nás núti byť náročnými na obsahovú a vizuálnu kvalitu toho, čo robíme. 

Formát Standartu je založený na dôvere predplatiteľov a prispievateľov. Magazín nie je prešpikovaný lacnou reklamou a nevydarenými marketingovými sloganmi - každé nové číslo tvorí 130 strán vysokokvalitného obsahu v 14-tich článkoch, ktoré píšu profesionáli z celého sveta. 

 

"Teraz sú to štyri roky, odkedy sme zve­rej­nili prvé číslo časo­pisu, a úprimne, sme sa odvtedy nenu­dili. Fakt, že pri­már­nym trhom pre Stan­dart sú anglicky hovo­riace kra­jiny, nám otvára veľa mož­ností stre­tá­vať sa, vymýš­ľať a inšpi­ro­vať sa od tých naj­lep­ších na svete."

- Michal Molčan, šéfredaktor, v rozhovore pre Startitup.sk

 

 

 

Anglická verzia Standartu je dnes považovaná za jednu z najprominentnejších kávových publikácii na svete. Máme to šťastie, že pre nás píšu osobnosti ako Al Keating, riaditeľ Coffee Supreme na Novom Zélande a v Austrálii, Benjamin Aldes Wurgaft, známy historik z prestížnej MIT univerzity v Spojených Štátoch, Liz Clayton, šéf-editorka Sprudge alebo Willem Boot, majiteľ fariem na Paname.

Netradičným je aj obchodný model. Každé číslo má jediného exkluzívneho sponzora a iba zopár partnerov - všetko však značky, za ktorými si osobne stojíme a ktorým veríme. Zároveň pracujeme s množstvom kaviarní, kníhkupectiev a magazínových stánkov na Slovensku a Čechách, ktoré Standart predávajú a pomáhajú nám v našej vízií: spojiť svety kávových profesionálov a širokovej verejnosti a ukázať tak, že pitie fakt dobrej kávy nie je iba pre hipsterov.

 

Kávovo-magazínové predplatné

Od jari 2017 sme spustili nový model predplatného. S každým nových číslom dostane náš čitateľ vydanie Standartu spolu s 90g balíčkom výberovej kávy. Pražiara vždy starostlivo vyberáme: na každý rok máme pripravené 2 zahraničné, jednu slovenskú a jednu českú pražiareň.