Standart & Podujatia

Festivalmi sa vlastne začal celý príbeh Standartu...

Od roku 2013 sme v Bratislave organizovali Coffeefest Slovakia, jedno / dvojdňový kávový festival venovaný výberovej káve, lokálnym pražiarom a zaujímavým hosťom. Po pár rokoch sme sa rozhodli vstúpiť do kávovej komunity "naplno" a založili Standart magazín.

 

 

 

Podujatia organizujeme pre udí a profesionálov, ktorí vedia, o je dobré a čo je svetové

Úlohou Standart magazínu nie je vytvárať len kvalitné printové médium. Od nášho začiatku podporujeme lokálnu kávovú scénu a organizujeme alebo spoluorganizujeme kávové podujatia po celom svete.

Od roku 2014 sme oficiálnym organizátorom slovenskchmajstrovstiev spadajúcich pod World AeroPress Championship. Spolu s naimi partnermi sme poslali do sveta reprezentovaSlovensko piatich baristov.

Slovenskbaristickelita tak mohla súaiv Rimini, Dubline, Seattli, Seoule Sydney a Londýne.

V roku 2019 nám bola po prvkrát udelenlicencia na organizáciu národnch majstrovstiev pre eskú aj Slovenskú republiku. Okolo náej ‘domácej'verzie Standart magazínu máme stále rastúcu komunitu, do ktorej by sme národnmi Majstrovstvami v AeroPresse chceli iba prispie.

Kávová komunita je ako rodina

V roku 2018 a 2019 sme sa rozhodli spojiť sily a spolu so Specialty Coffee Association Slovakia sme vytvorili dve krásne podujatia pod hlavičkou BARISTA - Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy. Spojenie netradičných priestorov, s kvalitnou kávou, koktejlmi, dobrou hudbou bolo zárukou spokojnosti nie len súťažiacich, návštevníkov, ale aj našich zahraničných hostí.

Komunita okolo baristiky má vysoké nároky, vybraný vkus 
a životný štýl. Nepoľavujeme preto a už teraz chystáme ďalšie skvelé podujatia, ktorými nenecháme ani jedného kávového nadšenca sedieť doma. Sledujte náš facebook, kde o tom budeme určite informovať.